Home › W jaki sposób zabezpieczyć nasze włosy przed siwieniem - dowiedz się więcej

W jaki sposób zabezpieczyć nasze włosy przed siwieniem - dowiedz się więcej

Początkowe oznaki łysienia bywają najczęściej ignorowane.

Znaczne wypadanie włosów spowodowane bywa złą pielęgnacją, złym odżywianiem a także spadkiem podstawowych mikroelementów, nerwami a nawet porami roku. Na łysienie narażone są kobiety w spodziewające się dziecka i okresie połogu, co także ma związek z regulowaniem poziomu hormonów w organizmie. Najczęściej w takich problemach kobiety sięgają po popularne preparaty wspomagające i regenerujące włosy.

Nie pamiętają jednak o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, farbowania a nawet dokładnego oczyszczania skóry głowy. Oczyszczona skóra lepiej przyjmuje te składniki zewnętrzne, które mają przywrócić piękno włosów i mobilizować ich wzrost w miejscach, gdzie utrata jest widoczna. Niestety takie preparaty należy stosować regularnie przez kilka miesięcy, by efekt mógłbyć zauważalny. A więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by cieszyć się bujną fryzurą, lśniącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.

Zanim na własną rękę zaczniemy testować takie preparaty należy upewnić się, że poziom hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w normie i nie ma kolejnych stanów chorobowych, jakich oznaką bywa wypadanie włosów.

Trzeba pamiętać o regulowaniu stanu pierwiastków od wewnątrz, korzystając z preparatów zaleconych przez dermatologa.

O ile kontrolowanie stylu życia, posiłków, wspomagania i relaks umożliwiają ograniczyć wypadanie włosów spowodowane tymi czynnikami, to w przypadku poważnych stanów zapalnych konieczne są diagnoza i terapie specjalistyczne. Może ono okazać się długotrwałe i niezbyt proste..