Home › Sprawdź ofertę: Naprawa zepsutych klawiatur

Sprawdź ofertę: Naprawa zepsutych klawiatur

Jedną z czynności przy użytkowaniu klawiatury w laptopie może okazać się wymiana guzików. Nie jest to, co zgodność z rzeczywistością częsty manewr i w zasadzie mowa tu o przedsięwzięciu będącym powodem niepożądanego skutku. Uszkodzenie takie ma prawo się zdarzyć oraz z reguły jest to jakaś mechaniczna usterka. Jeżeli gra toczy się o klawisze do laptopa to możliwa jest ich zamiana. Również wszelkich, jak i każdego z osobna. W Internecie jest wiele tego typu propozycji. Wiele tu zależy od typu uszkodzenia.

Jeżeli na przykład klawiatura taka się zaleje i przyciski nie będą łączyć to w zasadzie najprawidłowiej jest kupić nowiutką klawiaturę. Jednakże czasami należałoby zaoszczędzić te przysłowiowe „kilka groszy” i spróbować samemu taką usterkę usunąć. W tym celu wypada zdjąć część, czy też także wszelkie klawisze.

Manewr ten jest dość prosty.

Trzeba tutaj się posłużyć jakimś delikatnym przedmiotem do podważenia klawisza, uważając przy tym, żeby go nie uszkodzić.

Pozostałe będzie już łatwiej wyjąć. Wtenczas to wolno osuszyć również płytę, jak i każdy klawisz z osobna, wyczyścić ją na sucho (nie opuszczając jakichkolwiek paprochów) oraz zamontować klawisze na nowo. Klawisze do laptopa nie różnią się niemalże od tych z klawiatur do komputerów stacjonarnych. Są to właściwie trzy komponenty, a zatem mocowanie, gumka i sam klawisz. Jeśli wymieniamy taki przycisk, trzeba uprzednio uczynić, czy wszystko będzie pasować do mocowań pod klawiszami. Wolno zakupić zarówno klawisz, jak i samo mocowanie. Tutaj trzeba się zorientować jaka jest oferta danej firmy. Ma prawo być tak, że dostaniemy dwa typy rozmaitych mocowań do tego samego klawisza..


Zobacz:
Atrakcyjny facet po 40-tce to żadna fantazja!
Głodówka a odchudzanie czy to ma sens?
Nieświeży zapach - problem, który utrudnia życie