Home › Niedroga wycieczka do Izraela

Niedroga wycieczka do Izraela

Duża część Polaków, nie tylko Katolików, chętnie zobaczyłaby Jerozolimę.

Nic w tym dziwnego, jest to magiczny obszar, posiadający bardzo wiele monumentów. Sam Izrael a także jego stolica, Tel Awiw, również oferują masę wrażeń. Jeśli chcesz wybrać się do tego kraju i nie wydać majątku, powinieneś wiedzieć, jak właściwie zorganizować swoją podróż. Tanie linie samolotowe już od paru lat proponują ciekawe opcje lotów do Tel Awiwu.

Jednak w zależności od daty, cena za taką samą wyprawę może być inna. Zupełnie nie opłaca się odwiedzać Izraela w lipcu oraz w sierpniu - wtedy temperatura jest bardzo wysoka a ceny lotów wygórowane. Najprzyjemniejsza pogoda gości tam od marca nawet do czerwca, wówczas jednak ceny lotów także nie są zbyt atrakcyjne.

Z kolei w październiku zaczyna się okres deszczowy, wtedy możemy polecieć do Izraela za 200 zł w dwie strony. Mimo deszczu, temperatura nadal jest wyższa niż 20 stopni, a ulewy nie trwają wiecznie. Żeby ze stolicy trafić do Ziemi Świętej możemy wypróbować tak samo pociągu oraz busa. Lepiej zatrzymać się w Tel Awiwie, a w obrębie wycieczki odwiedzić to fascynujące miejsce. Będzie to opcja o wiele mniej ryzykowna, jeżeli ktoś obawia się zatrzymywać w okolicach strefy Gazy.

Izrael to fascynujący, historyczny kraj, który może zaoferować nam mnóstwo wrażeń, nie tylko dla osób religijnych.

W stolicy można udać się na plaże, spróbować wycieczki do Hajfy, spróbować smakowitej, lokalnej kuchni.

Ziemia Święta znajduje się parę godzin drogi od stolicy, samą podróż przemierzamy drogą lądową - pociągiem albo autobusem.

Jerozolima jest miejscem stosunkowo bezpiecznym, jednak w trakcie dwutygodniowej wycieczki, lepiej na dłużej pozostać w Tel Awiwie.

.